IMPLEMENTIRANA ERASMUS+ MOBILNOST STUDENATA SA IES RIBEIRA DO LOURO U VIGU (ŠPANIJA)- ERASMUS+ ISKUSTVO STUDENTICE IRE-ANTONIE VUJEVIĆ

Objavljeno 26.7.2024. u 08:36h

Studentica Ira-Antonia Vujević provela je ljetni semestar putem ERASMUS+ razmjene studenata u Španiji, na visokoškolskoj instituciji IES Ribeira do Louro u Vigu, gdje je pohađala predmete utvrđene ugovorom o učenju (Learning Agreement). Ira-Antonia je studentica druge godine studijskog programa Poslovna ekonomija (Menadžment). Njeno ERASMUS+ iskustvo u cjelosti prenosimo u nastavku.

U ljetnom semestru akademske 2023/2024 godine imala sam priliku sudjelovati u ERASMUS+ mobilnosti u Vigu, Španjolskoj.

Predmetnu nastavu sam slušala na institutu IES Ribeira do Louro, a dolazak u Vigo bio je početak avanture u novoj kulturi i sredini koja me odmah očarala svojom živopisnom atmosferom.

Na akademskom planu, IES Ribeira do Louro pokazao se kao izvanredna obrazovna institucija. Profesori su bili izuzetno pristupačni i stručni, dok je nastava je bila interaktivna i dinamična, što je doprinijelo razvoju mojih vještina.

Posebno su me oduševile radionice i praktične vježbe koje su omogućile primjenu teorijskih znanja u stvarnim situacijama.

Nova prijateljstva koja sam stekla tijekom razmjene bila su neprocjenjiva. Upoznati ljude iz različitih dijelova Europe, razmjenjivati ideje i iskustva te zajedno istraživati grad i okolinu bio je nevjerojatan doživljaj. Vrijeme provedeno u Vigu donijelo mi je ne samo akademsko ostvarenje nego mi je omogućilo  da proširim svoje vidike, a to je zasigurno jedno od najdragocjenijih iskustava u mom obrazovanju.

Visoka škola “CEPS-Centar za poslovne studije” Kiseljak redovno nudi prilike za svoje studente da dio svog školovanja provedu na institucijama širom Evrope, gdje mogu steći vrijedna iskustva, doživjeti lijepe trenutke i sklopiti nova poznanstva.