STUDENTSKE KONFERENCIJE – OKRUGLI STOL na temu „Sestrinstvo u susret EU“

Objavljeno 3.6.2019. u 21:49h

Dana 29.05.2019. godine u prostorijama Visoke škole CEPS-Centar za poslovne studije održana je studentska konferencija za Zdravstvene studije. Tema je bila Sestrinstvo u susret EU.

Cilj okruglog stola je okupljanje studenata i profesora iz oblasti zdravstvenih studija u svrhu popularizacije nauke i njihove lične i kolektivne afirmacije. Jedinstveni program kombinovaće prezentacije odgovarajućih naučnih dostignuća u navedenim oblastima, isticanja primjera dobre prakse iz zemalja članica EU, interaktivne diskusije i druge vidove interpersonalne razmjene iskustava. U zaključku je istaknuto da su teme aktuelne i interesantne i za BiH i za EU. Značaj edukacije je usmjeren prema potrebama medicinskog tržišta. Smatra se da će ovakvim pristupom završeni studenti unaprijediti zdravstveni poziv i stvoriti osnove za bolju budućnost kompletnog zdravstva i stvoriti kvalitetnije kadrove u organizacionom smislu.

Važno je da svršeni studenti budu prepoznati kao visokokvalifikovani kadar i prihvaćeni na tržištu rada.