KARAGANDA ECONOMIC UNIVERSITY OF KAZPOTREBSOYUZ IZ KAZAHSTANA I CEPS POTPISALI MEĐUNARODNI SPORAZUM

Objavljeno 9.5.2019. u 13:55h

Visoka škola „CEPS – Centar za poslovne studije“ potpisala je međunarodni sporazum o saradnji sa „Karaganda Economic University of Kazpotrebsoyuz“ iz Kazahstana. Ovim je Visoka škola nastavila pozitivan trend potpisivanja međunarodnih sporazuma sa institucijama od interesa, te širenje mreže institucija u različitim držama svijeta. Ovo je prvi sporazum CEPS-a sa visokoškolskom institucijom iz Kazahstana.

Sporazum se odnosi na mobilnost studenata i nastavnika kroz različite programe Europske unije, razvoj zajedničkih istraživačkih programa i razmjena naučnog znanja i materijala.

„Karaganda Economic University of Kazpotrebsoyuz“ je jedan od najpoznatijih univerziteta u Kazahstanu. Univerzitet je osnovan 1966. godine, te ima 3 zvanična fakulteta: Fakultet za menadžment i biznis, Fakultet za ekonomiju i menadžment, Fakultet za računovodstvo i finansije.

Više informacija možete pronaći na zvaničnoj web stranici: https://www.keu.kz/en/