ERASMUS+ STUDENTSKA PRAKSA NA VELEUČILIŠTU U KARLOVCU

Objavljeno 29.5.2023. u 13:22h

Nakon završene konkursne procedure student Irfan Babić je zvanično potpisao ugovor o treningu vezano za odlazak na studensku praksu u Hrvatsku. Irfan je student četvrte godine studijskog programa Informacijske tehnologije. Ovo će biti njegovo drugo iskustvo u okviru ERASMUS+ mobilnosti studenata. Prošle akademske godine proveo je semestar na studentskoj razmjeni na Univerzitetu u Leonu.

Prema ugovoru, student će boraviti tokom dva mjeseca na Veleučilištu u Karlovcu gdje će prema planu i programu sudjelovati u izradi nastavnog materijala za programski jezik C, raditi na konfiguriranju LabView-a u laboratoriju mehatronike, te doprinijeti u radu informatičke službe Veleučilišta. Pored toga bit će organizovana i studentska posjeta preduzeću „Kupljensko“.

Troškovi putovanja i života u Hrvatskoj će biti plaćeni od strane Evropske unije, kroz projekat Erasmus + mobilnosti.

Osoblje Visoke škole „CEPS-Centar za poslovne studije“ Kiseljak želi mu mnogo uspjeha na ovom vrijednom životnom iskustvu!