RADNI SASTANAK O MOBILNOSTI STUDENATA I OSOBLJA U ORGANIZACIJI CIP-a

Objavljeno 17.5.2023. u 20:19h

Dana 17.5.2023. godine u Sarajevu održan je radni sastanak na temu “Kako poboljšati mobilnost studenata, akademskog i administrativnog osoblja”. Organizator sastanka je bio Centar za informiranje i priznavanje dokumenata iz područja visokog obrazovanja (CIP).

Sastanku je prisustvovao Voditelj ureda za međunarodnu saradnju i razvoj karijere dr.sc. Nermin Palić. Tokom sastanka predstavljena je analiza propisa visokoškolskih ustanova iz područja mobilnosti. Dragana Dilber iz Centra za informiranje i priznavanje dokumenata iz područja visokog obrazovanja predstavila je model pravilnika o međunarodnoj razmjeni studenata, akademskog i administrativnog osoblja. Također, prisutnima se obratio i gospodin Suad Muhibić, Voditelj nacionalnog ERASMUS+ ureda u Bosni i Hercegovini. Tom prilikom je prezentovao nove mogućnosti koje pruža Erasmus+ program.