VISOKA ŠKOLA CEPS – CENTAR ZA POSLOVNE STUDIJE IZ KISELJAKA PARTNER U ORGANIZACIJI XI MEĐUNARODNE KONFERENCIJE POD NAZIVOM „INOVATIVNA RJEŠENJA ZA UPRAVLJANJE EKONOMIJOM U MEĐUNARODNOM KRIZNOM SCENARIJU“.

Objavljeno 7.3.2023. u 12:34h

Visoka škola „CEPS – Centar za poslovne studije“ iz Kiseljaka u saradnji sa Oikos institutom – Istraživačkim centrom Bijeljina, The Institute of Economic Development and Social Research - IKSAD, Ankara, Turkey, The University of Medicine, Pharmacy, Science, and Technology of Târgu Mureș, Romania, West Ukrainian National University, Ternopil, Ukraine, Lesya Ukrainka Volyn National University, Lutsk, Ukraine, NGO "Innovative University", Ukraine, University of National World Economy Sofia, Bulgaria, Faculty of Business and Tourism Budva, Montenegro, Enterprise Europe Network of Republic of Srpska organiziraju 26. maja 2023. godine XI tradicionalnu naučnu konferenciju na temu: „Inovativna rješenja za upravljanje ekonomijom u međunarodnom kriznom scenariju“.

Glavne sadržaje/sektorske teme unutar glavnog kognitivnog pravca autori bi mogli pronaći u sljedećim alinejama:

• Ekonomska politika i put u "novu normalnu" ekonomiju,
  • Balansiranje ekonomskog rasta i klimatskih promjena,
  • Populaciona ekonomija i održivost,
  • Svjetska pitanja poput klimatskih promjena, imigracije i nejednakosti,
  • Rodne nejednakosti, digitalne nejednakosti itd.

Tema konferencije je aktuelna, društveno opravdana, usmjerena na širi izbor sadržaja vezanih za osnovnu temu i vjerujemo dovoljno relevantna za današnje prilike. Globalna ekonomija prolazi kroz mnoga iskušenja, uključujući ona koja se odnose na izazove energetske, socijalne i inflatorne krize. Još uvijek nemamo odgovor, kolika je dubina ove krize i dokle seže? Zato morate znati kako upravljati izazovima i rizicima s kojima se suočava globalna ekonomija. Zato smo se fokusirali na inovativne promjene koje bi trebalo da odgovore na ova pitanja.

Detaljnije o prijavi i informacijama za međunarodnu konferenciju možete pronaći na linku: https://conference.oikosinstitut.org/