IMPLEMENTIRANA STUDENTSKA RAZMJENA SA VELEUČILIŠTEM „LAVOSLAV RUŽIČKA“ IZ VUKOVARA (HRVATSKA)

Objavljeno 5.5.2022. u 08:57h

Studentica Ira Imamović je tokom zimskog semestra putem ERASMUS+ razmjene studenata boravila na Veleučilištu „Lavoslav Ružička“ u Vukovaru, na kom je pohađala predmete utvrđene ugovorom o učenju. Njeno ERASMUS+ iskustvo prenosimo u cijelosti u nastavku.

„Oduvijek sam željela probati živjeti negdje drugdje, negdje gdje će sve biti drugačije, gdje ja neću znati nikoga i niko neće znati mene, negdje gdje ću izaći iz svakidašnje rutine i upoznati nove ljude. Online nastava, ponovno useljavanje u roditeljsku kuću, zatvaranje kafića, manjak fizičke ineterakcje sa svijetom činilo je novu stvarnost s kojom su se susreli mnogi studenti, pa tako i ja, prethodnih par akademskih godina. Stoga, mogu sa sigurnošću reći da je to ono što je mene osobno ponukalo da se prijavim na ERASMUS+ razmjenu te provedem čitav jedan semestar za Veleučilištu Lavoslav Ružička u Vukovaru. Predavanja i jedan dio vježbi slušala sam na samom Veleučilištu, a  drugi dio odrađivala sam u Vukovarskoj bolnici. Po dolasku, upoznala sam studenticu sa tog Veleučilišta koja mi je pokazala samu instituciju, grad Vukovar, te me upoznala sa ostalim studentima sa kojima ću se zbližiti i na kraju stvoriti snažna prijateljstva. Na predavanja i vježbe išla sam svaki dan, a svo slobodno vrijeme koristila sam za druženje i putovanja. Tako sam obišla i druge gradove, kako u samoj Hrvatskoj tako i van nje, poput Osijeka, Vinkovaca, Zagreba, Beograda, Budimpešte...

Zahvaljujući Erasmus+ projektu dobila sam  priliku vidjeti sve to, živjeti i pohađati nastavu besplatno budući da su svi troškovi bili plaćeni od strane Europske unije. Kući se vraćam s lijepim uspomenama, novim znanjima i prijateljstvima, ta kao samostalnija i bolja osoba.

Ovim putem ohrabrujem sve studente da se prijave za ERASMUS+ mobilnost, jer predstavlja jedinstveno iskustvo koje će vam proširiti vidike, osamostaliti vas, upoznati sa mnogo ljudi, naučiti nešto novo i dobro zabaviti. Iz osobnog iskustva kažem da jedino  što je potrebno jeste pokazati dobru volju i biti otvoren za nova iskustva te je uspjeh i pozitivno iskustvo zagarantovano.“