POZIV ZA UČEŠĆE NA STUDENTSKIM KONFERENCIJAMA „Želim znati više!“

Objavljeno 23.3.2021. u 08:45h

U cilju ispunjenja obaveza predviđenih nastavnim planom i programom, u mjesecu maju/svibnju 2021. godine Visoka škola „CEPS – Centar za poslovne studije“ u Kiseljaku organizuje 2. Studentsku konferenciju „Želim znati više“. Ova aktivnost premijerno je provođena 2019. godine, gdje su studenti imai priliku da aktivno sudjeluju u razmjeni mišljenja, sticanju novih znanja i kompetencije. Kako je to izgledalo 2019. godine možete pogledati na ovim linkovima: link 1, link 2, link 3, link4. Studentske konferencije će se održati tokom jednog dana za svaki studijski program posebno.

Pozivaju se studenti svih studijskih programa da se u što kraćem roku prijave putem e-mail adrese: konferencije.ceps@gmail.com, a najkasnije do 05.04.2021. godine, kako bi odabrali temu koju žele da istražuju i prezentuju. Od studenata se očekuje da urade kraće istraživanje na dodijeljenu (odabranu) temu i pripreme prezentaciju za izlaganje u trajanju od 10-15 minuta. Polaznu osnovu za istraživanje ćete dobiti putem e-maila. Spisak tema možete pogledati u prilogu ovog poziva (.pdf dokumenti).

Prilikom prijave, potrebno je navesti sljedeće informacije: ime i prezime, studijski program i godinu studija i prijedlog teme.

Nazivi studentskih konferencija po studijskim programima su dati u nastavku:

1. ZAŠTITA NA RADU I ZAŠTITA OD POŽARA – „STANDARDI IZ OBLASTI LIČNE ZAŠTITNE OPREME“

2. PROMET – „PLANOVI ODRŽIVE URBANE MOBILNOSTI I NJIHOV ZNAČAJ ZA GRADOVE“

3. POSLOVNA EKONOMIJA – „PREDUZETNIŠTVO U BOSNI I HERCEGOVINI – TEORIJSKI I PRAKTIČNI ASPEKTI PREDUZETNIŠTVA I UTICAJ COVID-19 PANDEMIJE“

4. ENERGETIKA – „NAŠA BUDUĆNOST JE NAŠ ODNOS PREMA ENERGIJI“

5. INFORMACIJSKE TEHNOLOGIJE – „DIGITALNA TRANSFORMACIJA“

6. STUDIJ SIGURNOSTI/KRIMINALISTIKA – „OSIGURANJE MJESTA DOGAĐAJA“

7. ZDRAVSTVENE STUDIJE – „COVID-19 – GODINU DANA POSLIJE“

Nakon održani konferencija, učesnicima će biti uručeni certifikati.

Termini održavanja studentskih konferencija će biti pravovremeno objavljeni na eUniversity i web stranici Visoke škole.

VAŽNA NAPOMENA: Najbolji istraživački radovi biti će objavljeni u naučnom časopisu Društvena i tehnička istraživanja.

Energetika agenda 2021 (PDF)

Informacijske tehnologije agenda 2021 (PDF)

Kriminalistika agenda 2021 (PDF)

Poslovna ekenomija agenda 2021 (PDF)