Poziv za Erasmus+ KA107 studentske mobilnosti za studiranje 2020/2021. na Univerzitetu de León (Španija)

False False False False False
Objavljeno 16.10.2020. u 10:10h

U okviru programa Erasmus + Univerzitet de León dobio je bespovratna sredstava namijenjena finansiranju boravka u mobilnosti tokom akademske 2020/2021. Unutar projekta 2019-1-ES01-KA107-063766 i u saradnji sa Visokom školom “CEPS – Centar za poslovne studije” u Kiseljaku (Bosna i Hercegovina), potpredsjednik Rektorata za internacionalizaciju Univerziteta de León nudi 2 granta za studente Visoke škole “CEPS – Centar za poslovne studije” za studiranje na Univerzitetu de León.

Zahtjevi

• Kandidati moraju biti zvanični studenti Visoke škole “CEPS – Centar za poslovne studije” u Kiseljaku;
  • Kandidati moraju biti najmanje na drugoj godini studija visokog obrazovanja;
  • Kandidati moraju biti studenti studijskog programa Informacijske tehnologije;
  • Potrebna je visoka motivacija i odličan akademski uspjeh;
  • Studenti koji su ranije bili korisnici Erasmus + stipendije, ne smiju premašiti ograničenje od 12 mjeseci stipendije za dodiplomske studije;
  • Znanje španskog / engleskog jezika na nivou B1 je neophodno;
  • Mobilnost mora biti završena prije kraja jula 2021. godine;
  • Korisnici će morati osigurati osiguranjem od nezgode i hitnog slučaja koje pokriva trajanje njihove mobilnosti, a za njihovo opsežno pokriće potrebno je osiguranje Oncampus:

Finansijska podrška

Svaki grant finansirati će se na sljedeći način:

• Individualna podrška: 850 € mjesečno.
  • Troškovi puta:275 €.

Vrijeme boravka

Period boravka obuhvata najmanje 3 mjeseca, a najviše 5 mjeseci.

Aplikacije

Zainteresovani studenti se mogu prijaviti na mail: iro@ceps.edu.ba koji treba da obuhvata sljedeće informacije:

- Ime i prezime studenta;

- Broj indexa;

- Studijski program koji studira;

- Godina studija;

- Prethodno iskustvo u Erasmus+ projektima;

- Motivaciono pismo.

Rok za prijavu:

02.11.2020. godine

Skala valorizacije i kriteriji odabira

Izbor će se temeljiti na sljedećim kriterijima:

1. 1.       Prosječna ocjena u toku školovanja: do 30 bodova.

- Ako je prosječna ocjena od 2,00 - 2,99 - 10 bodova

- Ako je prosječna ocjena od 3,00 - 3,99 - 20 bodova

- Ako je prosječna ocjena od 4,00 - 5,00 - 30 bodova

1. 2.       Prosječna ocjena iz predmeta Engleski jezik: do 25 bodova.

- Ako je prosječna ocjena od 2,00 - 2,99 - 15 bodova

- Ako je prosječna ocjena od 3,00 - 3,99 - 20 bodova

- Ako je prosječna ocjena od 4,00 - 5,00 - 25 bodova

1. 3.       Procjena stava učenika o mobilnosti od strane dijela nastavničkog tima: do 15 bodova