ERASMUS ISKUSTVO STUDENTICE CEPS-A U RUMUNIJI NA TRANSILVANIA UNIVERSITY OF BRAŠOV

Objavljeno 14.6.2019. u 13:13h

Studentica Visoke škole „CEPS – Centar za poslovne studije“ Kiseljak, Anida Kamenčić, trenutno boravi na međunarodnoj razmjeni u Rumuniji, na partnerskom univerzitetu „Transilvania University of Brašov“. U nastavku Vam prenosim iskustvo naše studentica u Rumuniji:

„Ovdje je sve ok, jedno super iskustvo za svakog studenta. Brašov je prelijep grad, pun historije i zanimljive infrastrukture. Veoma je sadržajan, uglavnom preovladava mlađa populacija. Za cijelo ovo vrijeme sam se družila, slušala predavanja sa studentima iz cijeloga svijeta a neki od njih su postali sada i dio mog života. Stekla sam dosta znanja u oblasti mojih studija što i jeste cilj Erasmus programa. Stipendija je i više nego dovoljna za normalan život u Rumunjskoj. Proputovala sam cijelu Rumunjsku i to bez kupljene karte jer kao Erasmus studenti smo dobili kartice za besplatno korištenje javnog prevoza po cijeloj državi. Jeftinim letovima moguće je putovati i u druge zemlje, već zajedno planiramo ovaj mjesec da posjetimo Atinu. Zaista jedno nazaboravno iskustvo, žao mi je samo što nisam ranije iskoristila mogućnost razmjene. Definitivno jedna od najboljih odluka koje sam uradila u životu“

#erasmuspls #ceps #rumunija #brašov #postanidiozajedničkepriče