CEPS parnter u organizaciji međunarodne zimske škole „Korporativna sigurnost i zaštita“

False False False False False
Objavljeno 29.12.2016. u 10:29h

Visoka škola „CEPS – Centar za poslovne studije“ iz Kiseljaka biti će parnter u organizaciji Međunarodne zimske škole „Korporativna sigurnost i zaštita“ zajedno sa Fakultetom za kriminalistiku, kriminologiju i sigurnosne studije Univerziteta u Sarajevu i Veleučilištem Velika Gorica iz Gorice (detaljnije na: www.summerschool.ba/informacije-2).

Namjera je da polaznici ove Međunarodne Zimske škole savladaju osnove, odnosno, unaprijede svoja znanja u segmentu korporativne sigurnosti i zaštite.  Kontinuirana obuka i obrazovanje za razumijevanje procesa upravljanja sistemom sigurnosti i zaštite u javnom i privatnom sektoru sigurnosti, neophodna je našim studentima, kao i svim ostalim zainteresovanim pojedincima, bili oni dio sistema ili ne. Profesori naših visokoškolskih ustanova, kao i različiti stručnjaci iz prakse – profesionalci u ovom sektoru, prenijeće svoja bogata znanja i iskustva polaznicima ovog programa.

U realizaciji ovog programa predviđeno je da se praktična nastava odvija u saradnji sa različitim privrednim subjektima, institucijama i organizacijama kao što su: Federalna uprava civilne zaštite, Državna uprava za zaštitu i spašavanje Republike Hrvatske, Gorska služba spašavanja – stanica Sarajevo, Agencija za zaštitu ljudi i imovine - DSC, Microsoft Bosna i Hercegovina, Direkcija za koordinaciju policijskih tijela Bosne i Hercegovine, ZOI 84, Stručni magazin za kompletna sigurnosna riješenja a&sADRIA.