PRIJAVITE SE NA STUDENTSKU PRAKSU U ČEŠKU REPUBLIKU!

Objavljeno 21.11.2021. u 13:06h

Poštovani studenti,

Sa zadovoljstvom objavljujemo konkurs za studentsku praksu u Češku Republiku!

Mogućnost prijave imaju sljedeći studenti:

- Studenti treće godine studijskog programa PROMET, trogodišnji studij (180 ECTS), smjera Cestovni i Željeznički promet;

Diplomanti svih studijskih programa koji su 2021. godine okončali svoje studiranje ili oni kojima je ostao samo završni rad na Visokoj školi „CEPS – Centar za poslovne studije“ Kiseljak

Studenti bi imali mogućnost raditi u nekoj od renomiranih kompanija u Češkoj Republici, između ostalog i u Škoad Auto kompaniji https://www.skoda-auto.com/.

Studenti bi dobili mjesečni džeparac od 800 EURA koji bi imali na raspolaganju dok borave tamo, te plaćene troškove puta. Postoji mogućnost i dodante novčane naknade od kompanije u kojoj budete radili praksu.

Implementacija prakse je planirana u 2022. godini u trajanju od 3-6 mjeseci.

Krajnji rok za prijavu je: 6.12.2021. godine.

Osnovni preduslov: Poznavanje engleskog jezika u govoru i pismu

Studenti će se rangirati prema prosjeku ocjena tokom školovanja.

Kako se prijaviti?

Studenti se mogu prijaviti putem e-maila na adresu: iro@ceps.edu.ba

Naslov e-maila treba da glasi „PRIJAVA NA PRAKSU 2022 – ČEŠKA REPUBLIKA“!

Prilikom prijave na konkurs potrebno je poslati sljedeće dokumente:

• CV u Europass formatu na engleskom jeziku (dostupan ovdje)
  • Propratno pismo (Cover Letter), maksimalno 500 riječi, koje bi trebalo navesti vaša željena područja interesa – maksilalno 5 (dostupna ovdje)

Nakon toga za zainteresovane će biti održana detaljna prezentacija gdje će se upoznati sa svim informacijama potrebnim za putovanje i ostanak u Češkoj.

Za sve dodatne informacije možete se javiti na mail: iro@ceps.edu.ba  ili broj telefona: 030-870-870.

Pozitivna iskustva naših studenata možete pogledati na ovim linkovima: