POTPISAN SPORAZUM O SARADNJI SA AGENCIJOM ZA PREVENCIJU KORUPCIJE I KOORDINACIJU BORBE PROTIV KORUP

False False False False False
Objavljeno 9.6.2017. u 14:23h

Direktor Agencije za prevenciju korupcije i koordinaciju borbe protiv korupcije Hasim Šabotić i direkotor Visoke škole „CEPS – Centar za poslovne studije“ iz Kiseljaka Pred. VŠ Mirzo Selimić potpisali su Sporazum o naučnoj, obrazovnoj i stručnoj saradnji.

Saradnja dvije institucije, prema potpisanom Sporazumu, podrazumijevat će mogućnost zajedničkog organiziranja naučno-istraživačkih aktivnosti, konferencija, simpozijuma, seminara, radionica i ulaganja zajedničkih napora za osiguranje sredstava iz vanjskih izvora. Također, dvije institucije sarađivat će i u vezi sa razmjenom stručnih i naučnih informacija, izradom zajedničkih istraživačkih projekata, promocijom individualnih kontakata među akademskim i stručnim kadrom, razmjenom akademskog i stručnog kadra u redovnim i posebnim edukativnim procesima, poticaja aktivnosti zajedničkog interesa obje institucije, kao i u rješavanju problema od zajedničkog interesa obje institucije.